Hizmetlerimiz / Cilt Gençleştirme


Botoks ile kırışıklık ve deride ki çizgiler geçici süre yok edilir.Botoks tedavisinin etki süresi 4-6 ay civarındadır. Etki süresi kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Bu süreyi yaş ve uygulanan bölgenin durumu etkilemektedir. Hamile veya emziren bayanlar dışında hemen hemen herkes botoks işlemi yaptırabilir Oldukça kısa süren botoks işlemi, kazayağı, alın, boyun, kızgınlık çizgisi, kaş kaldırmak için, terlemeyi önlemek için kullanılabilir. Uygulama süresi 10-15 dakikadır. İşlem sonrası bir acı ve sızı hissedilmez. Hastalar uygulama sonrası hemen normal iş hayatına dönebilir. Botoksun uygulandığı gün spora, kuaföre veya saunaya gidilmemesi önerilir ayrıca 3 gün havuza gidilmemelidir. Aynı gün uyku pozisyonuna dikkat edilmeli yüz üstü yatılmaması gerekmektedir. Botoksun tam etkisi 5 ile 7 gün arasında tamamen görülür.

 

Dolgu, tıpkı diş dolgusu mantığı ile yapılan bir işlemdir. Yani sorunlu olan ve eksiklikleri olan bölgeleri, işlevsel hale getirmek için doldurarak sorunu tedavi etme yöntemidir. Cilt dolguları da özel cilt dolgusu ilacı ile yapılan ve problemli alanı doldurarak tedavi sağlayan bir estetik uygulamadır. Tıpkı botoks uygulamasında olduğu gibi ince iğneler ile dermise kadar batım yapılarak dolgu maddesi ile buradaki problemlerin altı doldurulur. Mutlaka bu konuda tecrübe edinmiş bir doktor tarafından uygulanması gerekir. Çünkü dolgu maddesinin hangi noktaya ne dozda salınacağına ancak tecrübe kazanmış bir doktor hakim olabilir. Cilt dolgusu işlemleri için özel bir cilt dolgusu ilacı kullanılır.

Cilt Dolgusunda Kullanılan İlaç ve İçeriği Nedir ?

Cilt dolgusunda kullanılan ilacın içeriğinde insan vücudunda naturel olarak bulunan ve deri sağlığı için yararlı olan hyaluronik asit bulunur.

Hyaluronik asit bir çeşit polisakkarittir. Bu polisakkarit çeşidi, kendi haciminden neredeyse bin kat fazla su barındırabilir. Bu durum cilt sağlığı, cildin gençliğini koruması, kırışmaması ve sıkı görünmesi için oldukça önemlidir. Ciltteki bir çok problem de hyaluronik asit eksikliği ve kaybından yaşanmaktadır. Yani su ve polisakkarit eksikliğinden. Bu nedenle de cilt dolgusu ile hem görünüm düzeltilir hem de cilde ihtiyacı olan maddeler enjekte edilerek deri sağlığı desteklenmiş olur.

Cilt Dolgusu Hangi Bölgelere Yapılabilir ?

Cilt dolgusu işlemleri; yüz dolgusu ve dudak dolgusu olarak 2 ana bölge içindeki noktalara yapılır. Buna ek olarak, dekolte, boyun, eller, ayaklar için ve hacim kazandırma ameliyatlarına ek olarak göğüs, kalça, baldır, kol gibi bölgelere de cilt dolguları yapılmaktadır.

Dudak Dolgusu

Dudak dolgusu dolgu maddesinin dudaklarda uygulanmasıdır. Bu uygulama ile,

 • Dudaklar dolgunlaştırılır.
 • Ön plana çıkartılır.
 • İki dudak arasında orantı sağlanır.
 • Dudak çevresi çizgileri doldurulur.
 • Dudakların birleştiği noktalar ve etler dudaklara orantılanır.
 • Hacim kaybı tedavi edilir.
 • Dudak çizgisi ve kontürü yapılandırılır.

Kısacası dudak dolgusu ile, hem dudaklar hem de dudak çevresindeki tüm hacimsizlik, orantısızlık problemleri çözümlenerek hastanın istediği derecede dikkat çekici görünüm elde edilir.

Yüz Dolgusu

Yüz dolgusu, cilt dolgusunun aynı sorunları gidermek için bütün yüz noktalarında sorunların var olduğu noktalara yapılmasıdır. Bu şekilde tüm yönlerden sorunlar eş zamanlı olarak çözümlendiği çok etkili bir sonuç elde edilir. Cilt dolgusu maddesi, yüz dolgusu için,

 • Alın
 • Kaşlar
 • Kaş çevresi
 • Göz çevresi
 • Göz yaşı oluğu ve kaz ayakları
 • Burun üstü, ucu ve burun kenarları
 • Elmacıklar
 • Yanaklar
 • Çene gibi noktalara enjekte edilir.
 • Yüz dolgusu işlemleri, ile estetik kaygılar giderilirken ciddi görüntü bozuklukları da çözümlenmiş olur. Bu problemler,
 • Hacim kaybı
 • Yanakların çökük durması
 • Elmacıkların orantısızlıkları, elmacıkların küçük olması, yüz hatlarının yaş sebebi ile kaybolması, kaşların kontür kaybetmesi gibi problemlerdir.

 

Buna ek olarak yüz dolgusu uygulamasında çene yapısı, çene kontürü, çene ucu da revize edilebilir. Hastanın çenesi yüzüne göre küçük veya geride ise cilt dolgusu ile bu sorunlar da çözümlenebilir.

Yan etkileri var mıdır?

Dolgunun sağlık üzerine ciddi bir yan etkisi yoktur. Nadiren uygulama sonrası geçici bir şişlik, morarma olabilir. Yine nadiren geçici olarak göz kapağında düşme olabilir ki bu da bir göz damlasi ile tedavi edilebilir. Bu konuda eğitimli uzmanlar tarafından uygulandığında hiçbir yan etkisi bulunmamaktadır. İlaç bölgesel olarak etkilediği ve vücuda dağılmadığı için sistemik bir yan etkisi bildirilmemiştir.

Kimlere uygulanmaz?

Hamilelerde ve emzirme döneminde kullanımına dair yeterli çalışma bulunmadığından kullanımı önerilmemektedir. Sinir-kas sistemine ait hastalığı bulunanlarda, bazı antibiotikleri halen kullanmakta olanlarda, cilt üzerinde aktif enfeksiyonu olanlarda uygulanmamalıdır.

 

 

Yüzümüz genellikle yaşlanmanın ilk belirtilerini görüntülüyor. Zaman içerisinde yüzümüzde ve vücudumuzda sarkmalar ve kırışıklıklar oluşur, özellikle yüz ve boyun kısmında. Bunun sebebi ise yer çekimi ve yüzümüzdeki hacmin ve kollajenin azalması.

Ameliyatsız iple yüz germe cerrahi operasyona bir alternatif olabilir sizin için. Yüze, boyuna ve vücudun her bölgesine uygulana bilen bir tekniktir.
Lifting etkisi bir yandan uygulanan iğneler tarafından, diğer yandan vücudun iplere reaksiyon olarak hayata geçirdiği aksiyon mekanizması tarafından sağlanır. Bu reaksiyon anında vücut tarafından algılanır ve vücut biyolojik fibroplast, kollajen ve elastin üretir. Böylece lifting etkisi iki katına çıkmış oluyor.

Ameliyatsız İple Yüz Germe Uygulaması için Uygun Bir Aday mıyım?

Eğer sizde aşağıda belirttiğimiz şartlardan en az birini taşıyorsanız iple yüz germe uygulaması için uygun bir adaysınız demektir.
- Yüzünüzde kırışıklıklar var ise
- Yüzünüzde sarkmalar oluşmuş ise
- Alt göz kapaklarınızın altında kırışıklıklar var ise
- Ağız/dudak çevresinde kırışıklıklar var ise
- Çene altındaki cildiniz sarkıyor isev - Yüzünüzü gençleştirmek ve yenilemek istiyorsanız

Ameliyatsız İple Yüz Germe Uygulaması Muayenesi Nasıl Yapılacak?

Estetik ve Plastik Cerrahımız sizi muayene ederek ameliyat öncesi fotoğraflarını çekecektir. Muayene esnasında doktorunuzla medikal geçmişinizi, kullandığınız ilaçları, ilaç alerjileri, diğer tüm bilgilerinizi paylaşmalısınız. Doktorumuz edindiği tüm bilgiler ile sizin ameliyatınızın tüm değerlendirmelerini yapacaktır. Muayene sonrası durumunuza göre ameliyat öncesi yapılması gereken tüm detaylar sizinle paylaşacaktır.

(Örümcek Ağı Estetiği)
Ameliyatsız İple Yüz Germe Uygulaması Nasıl Yapılmaktadır?

Öncelikle yüzünüz temizlenir. Bunu takiben yüzünüze anestezik krem uygulanır. Uygulama şu şekilde tarif edile bilir; Gereken bölgelerde işaretlenen noktalara, çok ince iğneler içerisine yerleştirilmiş PDO (polidioksanon) ipler uygulanır (enjekte edilir). PDO iplere reaksiyon olarak vücut fibroplast ve büyüme faktörü içeren kollajen üretiyor. Böylece lifting etkisi çifte katlanmış oluyor. Uygulama sonrası aradaki fark hemen görüle bilir. Bu fark zaman geçtikçe daha net belli olacak, cildiniz giderek daha çok gerilecek. 3 ay sonra nihai sonuç tamamen görüle bilir ve etkisini 12-18 ay boyunca sürdürecektir. Uygulama süresi yaklaşık 30 dakikadır.
Uygulamanın avantajları:
- Çok kısa bir süre içinde yüz germe uygulaması
- Ağrısız
- Tedavi sonrasında hemen makyaj kullanmanız mümkün
- İpler kendiliğinden çözümlene bilir ve zararsızdır
- Kolajen (büyüme faktörü içeriyor) üretimini aktive eder
- İnce kırışıklıkları giderir
- Basit ve güvenli
- Anında iyileşme
- Lokal anestezi altında uygulanır
- İz kalmaz
- İstenirse uygulama tekrarlana bilir

Hiçbir yan etkisi yoktur


Dermaterapi (Skin needling) Nedir?

Dermaterapi roller ya da stamp adı verilen, üzerinde 0.1 mm kalınlığında , 0.5-2.5 mm uzunluğunda sıralanmış mikroiğneler barındıran el cihazlarınin cilt üzerinde gezdirilmesi ile mikro kanallar açarak etki gösteren bir işlemdir.

Dermaterapi tedavisi nasıl etki gösterir?

Dermaterapi tedavisi aynı zamanda "Kollajen indüksiyon tedavisi" olarak da bilinmektedir. Dermaterapi el cihazı cilt üzerinde gezdirilirken çok sayıda mikro kanallar açılmaktadır. Açılan bu mikrokanallar cilt tarafından yara olarak algılanır ve yara iyileştirme mekanizmaları harekete geçer. Yara iyileşme sürecinde ortama salınan büyüme faktörleri ile yeni kollajen sentezi uyarılarak dokuda tazelenme meydana gelir. Dermaterapi işlemi sırasında açılan mikrokanallardan uygulanan büyüme faktörü içeren serumların 200 kat daha fazla emilmesi ile derinin alt katmanlarına ulaşım sağlanarak etkinin arttırılması amaçlanır.Yeni kollajen üretimi ile sonuçlar 3. ayda belirgin hale gelirken 12 aya kadar etki artarak devam eder.

Dermaterapi hangi durumların tedavisinde kullanılır?
• Akne skarları,
• Ameliyat izleri,
• Cilt sıkılaştırma amacıyla,
• İnce kırışıklıkların tedavisinde,
• Genişlemiş gözeneklerin tedavisinde,
• Leke tedavisinde,
• Cilt çatlaklarının tedavisinde,
• Saç dökülmelerinde kullanılmaktadır.

Dermaterapi kimlere uygulanabilir?+

Hamilelik,emzirme,ilaç kullanımı dışında genel sağlık durumu iyi olan kadın ve erkek tüm hastalara uygulanabilir.

Dermaterapi kimlere uygulanmaz?+

• Gebelik ve emzirme durumlarında,
• Uygulama bölgesinde aktif bakteriyel ya da viral enfeksiyon durumlarında,
• Kemoterapi ve radyoterapi tedavisi alanlarda,
• Oral İsotretinoin kullananlarda,
• Keloid oluşumuna yatkınlık durumlarında uygulanmaz.

Dermaterapi her mevsim uygulanır mı?

Cilt yüzeyinde herhangi bir soyma olmadan derinin dermis tabakasında etki oluşturduğundan yaz aylarında da rahatlıkla uygulanabilmektedir.

Dermaterapi kaç seans uygulanmaktadır?

İşlemin etkili olabilmesi için 2-4 hafta aralıklarla 4-6 seans uygulanması gerekmektedir.

Dermaterapi başka tedavilerle birlikte uygulanabilir mi?

Dermaterapi kollajen sentezini uyaran diğer tedavilerle kombine edilerek etkinliği arttırılabilir. PRP,lazer, ya da mezolifting ile kombine edilebilir.

Dermaterapi işleminde prosedür nasıldır?
Hastanın tıbbi öyküsü alınarak işleme engel durumu olup olmadığı araştırılır. Daha sonra işlem hakkında bilgilendirilmiş onam formu imzalanarak lokal anestezik etkili krem uygulanır. Anestezi sağlandıktan sonra roller ya da stamp cilt üzerinde gezdirilerek mikrokanallar açılır. Tüm cilt tarandıktan sonra hastanın ihtiyacına göre uygun moleküler yapıda büyüme faktörü,peptid,tretinoin içeren serum ya da kremler cilde uygulanır. Cildi rahatlatmak üzere soğuk maske uygulaması yapılır.

Dermaterapi işleminden sonra nasıl görünürüm?
İşlem sonarsı çok ayıda mikro kanal açılması dolayısıyla cilt ödemli ve kızarık görünümdedir. Cilt üzerinde minik noktacıklar gözlenebilir. Kızarıklık 2-3 günde azalarak kaybolurken noktacıkların kaybolması 7-8 gün sürebilir. Kullanılan roller cihazının derinliği arttıkça iyileşme süresi de uzar.

Dermaterapinin yan etkileri ve komplikasyonları neledir?

Kızarıklık 2-3 gün sürebilir. İşlemden sonra oluşan ödem 2-3 günde düzelir. İlk 24 saatte minik sızıntı şeklinde kanama ve kabuklanma olabilir. Bazı hastalarda akne lezyonlarında alevlenme olabilir. Milia denilen noktasal beyaz renkli keratin kistleri oluşabilir. Hastanın uçuk hikayesi varsa alevlenme olabilir. Enfeksiyon çok nadirdir.

Dermaterapiden sonra nelere dikkat etmeliyim?

İlk gün tahriş edici uygulamalardan (sauna, rüzgarlı hava ,direct güneş ışığı) kaçınılmaldır. İlk 1 hafta asid içeren ürün kullanılmamalıdır. Cilt temizliğine önem verilmelidir.

Dermaterapi evde uygulanabilir mi?
Dermaterapi uygulamasında kullanılan el cihazları profesyonel kullanım ve ev kullanımı için ayrı ayrı üretilmektedir. Ev kullanımı için olanlar 0.25mm'lik olup sadece evde kullanılan ürünlerin etkinliğinin arttırılması amacıyla kullanılmatadır. Evde uygulanan işlemde herhangi bir kızarıklık, ödem ya da iyilşme süresi olmamaktadır. Kollajen uyarımı etkisi olmamakla birlikte ürün yayarlılığnı arttırdığından dolayı hastalarıma önermekteyim.

 

PRP Nedir?

Vücudumuzun dokularındaki hasar onarımını, yaşlanma etkilerini geriye çevirme, iyileştirme özelliğini tetikleyen çok başarılı bir tedavidir. PRP tüpü içerisin de  jel benzeri özel bir madde bulunur. PRP (Trombositten Zengin Plazma) uygulama yapılacak kişiden prp tüpüne alınan 8-40 cc arası kanın santrifüj işlemiyle 15 dk gibi kısa bir sürede ayrıştırılarak kan içerisinde bulunan trombosit, büyüme faktörleri ve sitokinlerin aktive edilip hazırlanan özel karışımın kişinin hasarlı bölgesine enjeksiyon yöntemiyle uygulanmasıdır.

PRP (Trombositten Zengin Plazma) doktor tarafından yapılması gereken medikal bir uygulamadır.

PRP’nin avantajları nelerdir?

PRP uygulamasının hiçbir yan etkisi yoktur, dokuların tamirinde kendi hücrelerimizin kullanıldığı son derece güvenli bir tedavidir.

Hazırlanma süresinin 15 dk gibi kısa bir işlem olması ve kolay uygulanması uzun yıllardır kullanımıyla başarısını kanıtlamış bir sistemdir.

Diğer tedavi yöntemleri (Hyaluronik asit vb.) ile birlikte uygulanabilmesi de bir diğer avantajıdır.

İşlemin hastaya hissettirdiği basit bir enjeksiyon hissidir ve günlük hayatınızı hiçbir şekilde olumsuz etkilemez.

Enjeksiyon işleminden itibaren iyileşme süreci başlar ve tam etkisini göstermesi kişinin yaşına da bağlı olarak 1 ayı bulur.

PRP Çeşitleri Nelerdir?

PRP’nin günümüzde çok sayıda birbirinden bağımsız sistemi vardır. Biz foto aktivasyon yöntemini kullanan PRP sistemini tercih ediyoruz. Son yıllardaki ilerleyen araştırmalar ile PRP sistemi de kendini revize etmiş ve etki/faydasını artırmıştır. Örneğin; son yıllarda yapılan çalışmalar sonucunda büyüme faktörlerinin aktivasyonunun PRP etkinliği üzerinde çok büyük bir etkisi olduğu anlaşılmıştır. Bu çalışmalar foto aktivasyonun sadece büyüme faktörlerinin işlevselliğini arttırmakla kalmadığını aynı zamanda, kök hücre göçünü sağlayan proteinlerin aktivasyonunu da gerçekleştirdiğini ve PRP etkisini arttırdığını göstermiştir.

PRP Kök Hücre mi?

PRP kök hücre değilse de doku onarımında kök hücrelerle bağlantısı olan bir sistemdir. PRP’nin tedavi mekanizması izlendiğinde, büyüme faktörlerinin kök hücre göçünü tetiklediği ve doku onarımını başlattığı bilinmektedir. PRP’ kök hücreden en önemli farklı trombositlerin ve ya büyüme faktörlerinin başka bir dokuya dönüşme yeteneğinin olmamasıdır. Durum kök hücre tedavisi olarak da lanse edilen PRP’yi kök hücre sistemlerinden ayırır.

PRP Tedavilerinin Uygulandığı durumlar

 • Menisküs yırtıklarının tedavisi
 • Kas romatizmalarının tedavisi
 • Ayak bileği sorun ve ağrıları
 • Osteoartrit (Eklem kireçlenmesi) diz, omuz.
 • Tenisçi dirseği tedavisi
 • Tendinit tedavisi
 • Çapraz bağ yaralanmaları tedavileri
 • Bağ zorlanmaları tedavileri
 • Rotator manşon yaralanmaları ve omuz ağrılarının tedavisi
 • Saç dökülmesini önlemek için saç köklerine uygulanır. Aynı zamanda saç ekimiyle birlikte yapılırsa saç tellerinin yeni ortamlarına uyum sağlaması daha başarılı olacaktır.

PRP Uygulamalarında Dikkat Edilmesi Gerekenler?

 • Uygulama öncesi ve sonrası 10 gün süre ile kan sulandırıcı ilaçlar ve non steroid içeren ilaçlar kullanılmamalıdır.
 • Uygulamadan 1-2 gün sonra uçak yolculuğu yapılabilir.