Hizmetlerimiz / Zayıflama

Cildin dışından uyguladığımız kremler, solüsyonlar daha çok cildin üst kısmını besler, canlandırır. Fakat cildin asıl canlanması gereken kısmı alt deridir. Mezolifting, vitamin, antioksidan, hyaluronik asit gibi karışımların cildin alt kısımlarına enjekte edilmesine dayanan etkili bir tedavi yöntemidir.

Mezoliftingin Etkisi

Cildin kolajen ve elastin üretimini artırarak cilt yenilenmesini sağlar. Cilt daha parlak bir görünüm alır. Cildin elastikiyeti artarak sarkmalar azalır.

Mezolifting Hangi Problemlerde Etkilidir?
Yüz, boyun, dekolte ve ellerde oluşan sarkma ve yaşlılık etkilerini gidermede etkilidir.


KAVİTASYON İLE İNCELME

Kavitasyon işlemi esnasında vücutta termal, kimyasal ve mekanik etki oluşur. Bu etki selülitin sıvılaşmasına yardımcı olur. Mikro masaj sağlayarak kolajen liflerinin ayrışmasıyla doku yoğunluğunu azaltmaya ve hücreler arası yapıları yumuşatmaya yardımcı olur. Kavitasyonel etki ise yağ hücresi zarlarının zedelenmesini sağlayarak yağların drene edilmesine yardımcı olur. Açığa çıkan yağ asitleri parçalanarak, lenf yolları sayesinde buralardan uzaklaştırılmaya çalışılır.

KAVİTASYON HANGİ AMAÇLA KULLANILIYOR?

Kavitasyon bel, karın, göbek, kol, kalça ve sırttaki çözülemeyen depo yağları parçalayıp, yerleşmiş bölgesel yağları eritmek, selülitli bölgelerin görünümünün azaltılmasına yardımcı olmak amacıyla kullanılır.

 

KAVİTASYON NASIL UYGULANIYOR?

Kavitasyon uygulaması, haftada bir olmak üzere kişinin durumuna göre 8-10 seansta tamamlanır. Bir seans uygulama bölgesinin alanıyla orantılı olarak 20 ile 40 dakika arasında sürmektedir. Kavitasyon uygulanacak bölgeye jel sürüldükten sonra cihazın uygulama başlığı ile o alanda belli kurallar çerçevesinde çalışılır. Kavitasyon işlemi ağrısızdır. Seans süresince kulağınızda çınlama sesi gelecek olup, bu ses zararsızdır. Seans sonrası idrarda koyulaşma gözlenebilir. Bu, parçalanan yağların böbreklerden atılımından kaynaklanmaktadır. Uygulama sonrası muhakkak vücut sıvılarının hareketini hızlandıracak yani lenf drenaj sağlayacak bir uygulama yapılması önerilir.

KAVİTASYONUN ETKİLERİ

Kavitasyon uygulamasında ilk seansta yağlı alanına ve kişiye göre değişen 2-10 cm arasında bir incelme görülmesi ve sonraki seanslarda bu incelmenin devam etmesi beklenmektedir. Parçalanmış olan yağların vücuttan atılması için her gün 2,5 litre su içilmesi önerilmektedir. Ayrıca işlemin etkili olabilmesi için ve karaciğeri desteklemek amacıyla beslenme şeklinin yağsız olması ve bu süreçte alkollü içeceklerden uzak durulması gerekir.

KAVİTASYON KİMLERE YAPILMAZ?
• Hamilelik
• Uygulama bölgesinde enfeksiyon
• Uygulama bölgesinde metalik protezler
• Kemik ya da kıkırdak dokulara yakın bölgeler
• Damar hastalıkları
• Rahim içi metal protez
• Karaciğer ve böbrek fonksiyon bozuklukları
Durumlarında kavitasyon uygulanamaz.

 

Lenf drenaj sistemi vücudumuzda biriken ödemlerin atılmasını sağlayan hücre ve dokulara besin taşıyan kısacası vücudumuzu yenileyen beyaz kan dolaşımına denir.

Lenf Dolaşım Sistemi Neden Hızlanmalı?

Suyu hergün değiştirilen bir havuzda mı yüzmek istersiniz yoksa haftada bir değiştirilen havuzda mı ? Elbette ki suyu hergün değiştirilen bir havuzda yüzmek isteriz. Vücudun lenf sistemini de buna benzetirsek fazla hata yapmış olmayız. Vücudun lenf sistemi ne kadar hızlı olursa vücutta biriken zararlılara o kadar az maruz kalmış oluruz.

Lenf Drenaj Hangi Tedavilerde Kullanılır?

Lenf Drenaj;

- Hastalık sonrası vücutta oluşan ödemlerde,
- Selülitleri gidermede,
- Zayıflama tedavilerinde - destekleyici olarak,
- Hamilelik sonrası oluşan varislerin giderilmesinde - destekleyici olarak ve nekehat dönemi sonrası,
- Vücutta biriken toksinlerin atılmasında,
tedavi edici ve destekleyici olarak yaygın bir şekilde kullanılmaktadır.

Lenf Drenaj Her Kişiye Uygulanır mı?

Lenf Drenaj;
- Yüksek tansiyon hastalarında,
- Hemeroid / basur hastalarında,
- Diyabet / şeker hastalarında,
- Kemik erimesi hastalarında,
- Hamilelerde kullanılması sakıncalı olup uzman hekim kontrolünde uygulama yapılmalıdır.

Lenf Drenaj Her Bölgeye Uygulanabilir mi?
Lenf drenaj uygulaması gereği zaten tüm vücudu saran bir tedavi şeklidir. Bu yüzden vücudun tamamına uygulanır. Bölgesel anlamda her hangi bir sakıncası yoktur.

Lenf Drenaj Seans Sayısı

Lenf Drenaj seans sayısı tedavi türüne ve kişiden kişiye farklılıklar gösterir. Tedaviyi destekleyici olarak yapıldığında seans sayısı asıl tedavi türüne göre belirlenmektedir. Selülit tedavilerinde ortalama 10 - 15 seanstan sonra sonuç alınması mümkündür.

Lenf Drenaj Seans Süresi ve Seans Aralıkları

Lenf Drenaj seansları yaklaşık 20 - 25 dk. Sürmektedir. Kişiye göre 2 - 3 gün aralıklarla uygulama yapılmaktadır.

 

Cilt Çatlakları Nedir ve Tedavisi

Deri çatlakları gerek erkeklerde gerekse kadınlarda ortak sorun haline gelmiştir. Ancak en çok kadınların etkilendiği ve bazen ciddi kozmetik sorunlar yaşatabilen bu soruna karşı bir çok ürün kullanılmasına rağmen kalıcı olarak yok edilmesi mümkün olmadı.

ÇATLAK TEDAVİSİNDE KULLANILAN YÖNTEMLER

Karboksiterapi, mezoterapi, kök hücre tedavisi, dermaroller tedavileri günümüzde vücut çatlakları için kullanılan yöntemler arasında olduğu bilinmekte. Tedavilerde cildin tipine, çatlağın safhasına, genişliğine, rengine, bölgesine ve mevsime göre gibi çeşitli faktörler göz önüne alınarak kombine programlar uygulanmaktadır.

Selülit Neden Oluşur? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Genellikle kalça ve bacak bölgesinde cildin portakal kabuğuna benzer bir görüntü oluşmasına selülit denmektedir. Selülit çoğunlukla bayanlarda görülür fakat erkeklerde ve hatta bebeklerde bile görülme olasılığı vardır. Selülit oluşumuna bir çok etken vardır. Bunlardan bazıları: kabızlık, sindirim rahatsızlıkları, karaciğerin yetersiz çalışması, güneş ışığı, asitli ve kafeinli içecekler tüketmek.
Selülit ve Cilt Çatlakları, Tedavi Yöntemleri Hakkında daha fazla bilgi edinmek için bizlerle iletişime geçebilirsiniz…

Cilt Çatlağı nedir?

Cilt çatlaklarının ne olduğunu anlamak için, öncelikle cildin yapısını ve nasıl çalıştığını açıklamak gerekmektedir. Normal cilt destek dokusu, %80 kollajen ve %4 elastin liflerinden oluşan gözenekli bir ağ yapısına sahip bir yapıdır. Cilt yapısında bulunan elastin, cilde esnekliğini veren ve gerilmesini mümkün kılan bir protein. Elastin, cilt içerisinde cildin esnemesine ve daha sonra orijinal konumuna geri çekilmesine izin veren balık ağı benzeri bir yapı oluşturmaktadır. İşte bu elastin lifleri hasar gördüğünde ‘skar’ görüntülü cilt çatlakları oluşmaktadır. Cilt çatlaklarını dikkate değer kılan, görünümlerinin ne ölçüde göze battığıdır. Bunun yanı sıra bir mikroskop altında baktığınızda normal, sağlıklı ciltten hemen hemen hiçbir fark görmeniz mümkün değidlr. Bir cilt çatlağına dokunduğunuzda sizde neredeyse orada cilt yokmuş gibi bir boşluk hissi uyandırır. Gerçekte ciltte çok az bir değişim olmasına rağmen gerçek ve görsel algılamalarımız çok farklıdır.

Cilt çatlaklarının sebebi nedir?
Cİlt çatlaklarının şaşırtan yanı ise gerçekten bunların cildin bir gerilmesinin neden olmadığıdır. İnsanlar, cilt çatlaklarını kilo almakla veya hamilelikle ilişkilendirir ve bunu da cildin yeni vücud yapılarına uymak için gerildiğini düşünürler. Bu ilişkilendirme insanlar arasında çok güçlüdür fakat bu yanlış bir tanımdır. Bu yüzden “cilt çatlağı” terimi bu yanlış algılamayı biraz daha güçlendirmiştir. Aslında cilt çatlakları dediğimiz şeyin gerçek nedeni hormonlardır. İnsanlar kilo aldıklarında hormonlar üretilir ve yağ hücreleri var olan metabolizma yapısına dahil olur. Bu dahil olma kilo alıp verdiğimiz de cildimizdeki hormanlarımızı da etkiler.
Selüit ve Cilt Çatlakları, Tedavi Yöntemleri Hakkında daha fazla bilgi edinmek için bizlerle iletişime geçebilirsiniz…

Kilo Alma ve Hamilelik, Hormonları Değiştirir Kilo almanın cilt çatlaklarının nedeni değil ise kilo alan veya hamile insanlarda genellikle bu cilt çatlakları neden görülüyor?

Gelişme çağımızda, kadınların hamilelik döneminde, erkekler ağırlık kaldırırken veya ergenlik çağındaki gelişme sırasında, vücut geliştikçe cildin de genişlediği doğrudur. Fakat, bu yaşam değişikliklerine hormonlarımızdaki ciddi değişiklikler ve cilt metabolizmamızdaki değişiklik eşlik eder. Cilt çatlaklarına neden olan şey ‘gerilme’ değil, bu gelişim sırasında değişen metabolizma etkilerdir.

NEDEN ZAMAN İÇERİSİNDE İYİLEŞMİYORLAR?

Cilt çatlaklarıyla ilgili problem; ciltteki esnek liflerin hasar görmesi ve esnek liflerin ciltte onarılması zor olan tek şey olmasıdır. Dolayısıyla vücut çatlakları büyük bir problemdir. İyileşmekte olan bir yaramız olduğunda, vücudumuz kollajen proteinlerini ve yaralanan tüm cilt yapısını yeniler; fakat elastik liflerin onarılması olanaksız bir şeydir. Vücut dokuyu yenilerken tamamen farklı bir destek madesi ile alanı doldurabilir fakat bu doku hiçbir zaman eski elastikiyetine kavuşamaz. Çünkü, içindeki destek dokuda artık elastin lifleri yoktur.

CİLT ÇATLAKLARINDAN NASIL KURTULURUM?
Cilt çatlaklarını düzeltmeye yardımcı olabilen, özellikle lazerlerle uygulanan çeşitli tedaviler olmakla birlikte, hiçbir tedavi cilt çatlaklarının tamamen kaybolarak normal cilt görünümüne dönmesini sağlayamaz, sağlayamamaktadır da. Kırmızılığı azaltabilirrr, dokuyu düzeltebilir ve daha iyi görünmesini sağlayabiliyor; hatta bazı durumlarda kolay fark edilemez hale getirebilmektedir. Fakat dediğimiz gibi tamamen yok olamamaktadır. Cilt çatlakları kırmızı renkli olduğunda, lazerler kırmızılığın azaltılmasında ve cilt çatlaklarına neden olan enflamasyonun bir ölçüde durdurulmasında yüksek derecede etkili olabilmektedir. Bence, bu konuda tedavi seçeneği pulse boya lazer’dir. Bu, aynı zamanda kollajenin ve bir miktar elastin lifinin yeniden biçimlenmesine yol açarak cildin daha normal görünmesine yardımcı olabilir.

HANGİ TÜR ÇATLAKLARIN İYİLEŞME OLANAĞI DAHA YÜKSEKTİR?

Çatlakların türü değil safhaları var. Çatlaklar taze yani henüz renkleri mor veya soluk kırmızıyken bu, dokunun kan dolaşımının mevcut olduğunu göstermekte. Bu safhada doku kollajen ve elastin üretebilecek kabiliyette. Bu safhada yapılacak olan her türlü sağlıklı müdahale, iyileşme süreci için katkıda bulunabileceği gibi daha sonra beyazlayınca yapılan tedaviler daha uzun sürede yanıt verecektir. Ama yine de tedaviye her safhada başlamakta yarar olduğunu belirtelim.