Kalıcı Makyaj Hakkında

Kalıcı Makyaj Hakkında

Kalıcı Makyaj
Kalıcı makyaj işlemi tamamen organik kullanılan boyaların, uygulanacak olan bölgelere mikro iğneler ile kalıcı olarak yapılmasıdır. Tek kullanımı olan ve steril mikro iğneler ile yapılan bu işlem esnasında kişi pek fazla acı hissetmez. Yapılan bu uygulaması esnasında kullanılan anestezik krem ve yağlar sayesinde acı hissi en hafife indirilmektedir. Kalıcı makyaj veya kaş kontürü yaptıran bir çok kişi dövme yaptırma işlemlerinde daha az acı hissettiği söylerler. Çünkü bu işlem derinin üst tabakasına yapılmaktadır.

Kalıcı makyaj işleminin süresi yapılacak bölgeye göre farklılıklar gösterebilir ve kişinin cilt esnekliğine, cildindeki nem oranına göre değişebiliyor.Kalıcı makyaj uygulamasının ciltte ne kadar süre kaldığı da yine işlemi yapılacak olan kişinin cilt tipi özelliklerine göre farklılık gösterebiliyor. Yani asıl olarak kalıcı makyaj işlemlerinde kişiden kişiye göre değişen bir kalıcılık süresi var. Çünkü kullanılan boyalar zaman içerisinde deriden atılabiliyor. İnsan sağlığına herhangi bir zararı olmayan bu boyalar cildin sürekli yenilenmesi ile parçalanarak kayboluyor. Bu sürenin sonunda uygulamanın yenilenmesi, bazı kısımlara ufak rötuşların yapılması uygulamanın devamlılığını sağlamak için fazlasıyla önemlidir.

Microblading Nedir?
Kalıcı makyaj uygulamaları içersinde en çok adı geçen işlem olan microblading kaşlar için uygulanan bir işlemdir. Doğal görünümlü güzel kaşlar elde etmeye olanak sağlayan microblading sayesinde yüze uygun, doğal kaş kılı gibi görünen kaşlara herkes sahip olunabilir. Microblading genellikle kıl tekniği ve kaş kontürü olarak adlandırılır. Bilindiği gibi kaşlar, yüzün ifadesini sağlayan tek unsurdur. Dağınık, bozuk şekil olan kaşlarda büyük bir başarı ile uygulanan kıl tekniği microblading işleminde amaç, doğal kaş kıllarına benzeyen bir görünüm elde etmektir. 3D kaş tekniği olarak da bilinen microblading yöntemi, kaşların seyrek olan kısımlarına profesyonel biçimde renk pigmentlerinin uygulanmasıdır.