Lazer Epilasyon Hangi Aylarda Yapılır ?

Lazer Epilasyon Hangi Aylarda Yapılır ?

Lazer Epilasyon Hangi Aylarda Yapılır ?

Vücutta olan istenmeyen tüylerden kurtulmak için uygulanan yöntemlerden olan lazer epilasyon, ileri seviye teknoloji cihazlar ve yöntemler sayesinde geçici çözümleri arkasında bırakmıştır. Cilt yapısı, kıl yapısına göre değişebilen uygulamalarla istenmeyen tüylerinizden tamamen kurtulabilirsiniz.

Lazer epilasyon uygulamasında en uygun zaman kış ve sonbahar mevsimleridir. Epilasyon sonrasında direkt güneşe temastan kaçınılması gerektiğinden yaz ayları uygun zaman olmaz. Yapılıcak olan her bölge için aynı durum söz konusu olmamakla birlikte, yüz, kol, bacak gibi bölgeler güneşlenme ya da kıyafet sebebiyle güneşe direkt temas edebilmektedir. Bu sebeple yaz aylarında epilasyon çok tavsiye edilmemektedir. Epilasyon uygulaması yapımı aşamasında ten renginin önemi büyüktür, yaz ayları içersinde cilt rengindeki değişgenlik epilasyon süresini arttırmakta ve etkisini azaltabilmektedir. Lazer epilasyon yaptırmak istiyorsanız (görünen bölgelere) kış aylarını seçmeniz sizin için daha etkili ve kalıcı olucaktır.

Yaz aylarında sıcaklık sebebiyle terleme yaşanabildiğinden epilasyon sonrası cilt etkilenebilmektedir. Lazer sonrasında 2-3 saat duş önerilmediği için bu anlamda da zor olabilmektedir. Lazer epilasyon için en uygun ve etkili zaman bu sebeple kış aylarıdır. Hem yaza hazırlık hem de uygulama kolaylığı açısından kış mevsiminde lazer epilasyon tercih edebilirsiniz.

Epilasyon yaptıracağınız bölgeye göre zaman seçmeniz daha doğru olacaktır, koltuk altı, genital bölge gibi direkt güneşe temas etmediği ve cilt renginde değişiklik yaşanmadığı için bu bölgelere epilasyon dilediğiniz zaman yaptırabilirsiniz. Güzellik uzmanlarından bu konuda destek ve yönlendirme alarak en etkili sonuçları alabilirsiniz.