Medikal Cilt Bakımının Özellikleri

Medikal Cilt Bakımının Özellikleri

Dermokozmetik ürünler kullanılarak yapılan medikal cilt bakımında cildin kayba uğradığı canlılık ve parlaklığı yeniden kazandırarak güzel ve pürüzsüz bir cilt sağlar. Makyaj ve günlük aktiviteler sonucu ciltte oluşan ve biriken yağlar, siyah noktalar cildin erken yaşlanmasına ve solgun görünmesine neden olur. Medikal cilt bakımı sayesinde cilt temizlenir ve kirlerden çabucak arındırılır.

Medikal Cilt Bakımı Nedir?
Cilt bakımları kadınlar ya da erkekler fark etmeksizin rutin olarak yapılması gereklidir Cildimiz bizi dış etkenlerden koruyan ve göze hitap eden en büyük organımızdır. Yaş ilerleği takdirde cilt kırışmaya ve aşınmaya başlar zaten yılların getirdiği makyaj atıkları ve çevreden gelen kirler sayesinde cildimiz zarar görür. Bu nedenle cildimize iyi bakmak ve güzel görünümümüzü devamlı kılmak için dermatolog kontrolünde medikal cilt bakımı yaptırmak gerekir.

Medikal cilt bakımı uygulandığında cildimizin ihtiyacı olan fakat cildimiz tarafından karşılanmayan bir oksijen kazanır,
Ciltteki gözenekler temiz tutulur ve zamanla küçülür bu nedenle siyah nokta ve sivilce gibi görsel açıdan sorun ve rahatsızlık veren problemler ortadan kalkar ve oluşması kolayca engellenir,
Cildin oksijen ihtiyacı karşılanabildiği için cansız ve renksiz cilt yerine taze ve pürüzsüz cilt kazanır,
Ayrıca medikal cilt bakımında ciltteki toksinler ve lenf drenajları ciltten temizlenir.
Medikal cilt bakımı kan dolaşımını daima hızlandırmaktadır.

Medikal Cilt Bakımının Faydaları Nelerdir?

Cildin yağ dengesini düzene sokar aşırı yağlanmayı ya da kuruluk sebebi ile ciltteki pullanmayı ve deri döküntülerinin tedavisinde fayda gösterir.
Çok fazla olmayan cilt lekelerini ve yine çok derin olmayan cilt izlerinin tedavisinde fayda gösterir.
Cildteki istikrarsızlıkları ve farklarının tedavisinde fayda gösterir.
Kırışıklıkların oluşum süresini uzatmayı ve kırışıklık oluşumunu minimum düzeye indirmek için medikal cilt bakımı yılladır etkili yöntemlerin başında gelir.

Medikal Cilt Bakımı Nasıl Uygulanır?
Medikal cilt bakımı yapılmadan önce mutlaka cilt tipi analizi yapılması gereklidir. Cilt tipi analizinin önemi olan cilt bakımı yapılırken hangi maddelerin ve yöntemlerin kullanılacağını belirlenmelidir. Cilt tipi analizi yapıldıktan sonra cilt tonik sayesinde temizlenir bu sayede ciltten yağ kalıntıları ve makyaj artıkları uzaklaşır. Peeling uygulaması ile cilt yüzeyinde ölen deri yerini alttaki canlı ve parlak deriye bırakması sağlanır. Bu işlemler yapıldıktan sonra ise eğer ciltdin gerekli ozon buharı uygulaması ya da cilt yağ oranını dengeleme işlemleri yapılır.Son yapılacak işlemler ise ciltte siyah nokta ya da sivilceler varsa cilt temizlenir ve nemlendirici maskeler uygulanır. Medikal cilt bakımı sonrasında bireyler ciltlerini taze ve bebe gibi hissederler. Çünkü cilt ölü hücreler ve cildi kötü gösteren lekelerden arınmış olur.