Vücudunuz Hangi Lazer Epilasyon Yöntemine Daha Uygun?

Vücudunuz Hangi Lazer Epilasyon Yöntemine Daha Uygun?

Vücudunuz Hangi Lazer Epilasyon Yöntemine Daha Uygun?

Web sitelerindende görüp fark etmişsinizdir; lazer epilasyon uygulanan kişilerin deneyimleri genellikle farklılık gösterebiliyor. Bazı kişiler çok memnun kaldığını anlatırken kimileri vücudundaki istenmeyen tüylerin daha da arttığını söyleyerek lanetler savururlar. Bu durum içersinde lazer epilasyon hakkında bilgi almak bir yana, kafamızı karıştırarak bizi daha büyük bir çıkmaz yola sokar. Evet şimdi gelelim lazer epilasyon sonuçları neden kişiden kişiye bu kadar değişkenlik gösterir ? Bu sorunun en büyük sebebi birbirinden farklı vücut yapılarımızın olması ve her epilasyon türünün vücut yapısına göre etkisinin değişkenlik göstermesi. Bu üzücü problemleri en aza indirmek için en sık kullanılan lazer epilasyon çeşitlerinin araştırmasını yaptık. Lazer epilasyon çeşitleri nelerdir sorusuna en yakın cevapları aşşağıda sıraladık.

Alexandrite Lazer Epilasyon
Bazı güzellik salonlarında her cilt tipine uygun olduğunu söylese de durum pek de öyle değil. Başarılı bir yöntemdir taki sadece açık tenlerde ve koyu renkli kalın tüylerde en etkili sonucu vermektedir. Ancak yüz bölgesinde kullanımı asla uygun değil. Yüzünüzde büyük olasılıkla lekelere sebep olabilir, ince tüylerden kurtulayım derken kalınlaşmalarına ve çoğalmalarına sebep olabilirsiniz. Ayrıca kıl kökleriniz derinlerdeyse acı verme oranı yükseklik gösterebilir.

Diode Lazer Epilasyon
Son zamanlarda popüler lazer epilasyonlar arasından biri de Diode lazer. Diğer bir ismi ise ütüleme lazer olan bu yöntem, Alexandrite yöntemine göre derin kıl köklerinde daha etki gösterir ve işlem sırasında daha az can yakar. Esmer bir ten rengine sahipseniz ve kalın tüyleriniz varsa Diode sizin için en uygun yöntem olabilir. Bunun yanında hızlı ve yanık riski düşük bir yöntemdir. Ancak ütüleme tekniği kullanılan bu yöntemde cihaz cildinizle birebir temasa girer ve bu yüzden en iyi şekilde dezenfekte edilmesi gerekir. Diode yöntemini kullanacaksanız gittiğiniz merkezin hijyenik olmasına dikkat etmelisiniz.

Buz Lazer Epilasyon
Bir diğer adı da soprano ice olan bu epilasyon yöntemi piyasadaki en yeni ve teknolojiktir. Dolayısıyla en etkili sonucu veren yöntem olduğunu da söyleyebiliriz. Ayrıca yüz için kullanımı çok uygun. İnce tüylere karşı da etkili sonuç veren buz lazer epilasyonun en önemli özelliklerinden biri soğutucu olması. Dolayısıyla soğutucu jel kullanımına gerek kalmıyor ve acıyı neredeyse hissetmiyorsunuz. Koyu tene sahip olanların da kullanabiliyor olması da bu yeni yöntemi cazip hale getiriyor. Yani kısacası daha iyisi gelene kadar en iyisi bu. 

YAG Lazer Epilasyon
Esmer tenlerde ve kalın tüylerde fazlasıyla etkili bir yöntemdir ancak diode yöntemine göre ağrılıdır. Özellikle genital bölgede ve alt bacak bölgesinde etkili olabilmektedir. Lazer epilasyon yöntemlerinin genelde bronzlaşmış tenlerde kullanımı uygun değildir ancak Nd YAG lazer tekniğinin bronzlaşmış tenlerde kullanımında sakınca yoktur. Bu epilasyon yönteminin yüz tüylerinde kullanılması ise kesinlikle tavsiye edilmiyor.

Ruby Lazer Epilasyon
Bu yöntem en eski lazer epilasyon tipi. Açık ten ve koyu renkli tüyler üzerinde etkili olduğu biliniyor ama kökleri derinde olan kıllara etkisi diğer ürünlerden daha az olduğu için artık pek tercih edilmiyor. Ayrıca koyu renk bir tene sahipseniz ve yazın bronzluğunu hala üzerinizde taşıyorsanız leke bırakma ihtimali oldukça yüksek. Dolayısıyla bu yöntemi kullanan merkezleri tercih etmemenizi öneriyoruz.