Güzellik Birimi

Kirpik liftingi uygulamasında, kirpiklere uzun süreli kıvrık ve kalkık bir etki vermek için kirpik çizgisine ilk olarak silikon bir ped yapıştırılıyor. Sonrasında da kirpikler tek tek geri doğru taranarak yapıştırılıyor. Hemen ardından da bu kıvrıklığı korumak için bazı solüsyonlar birkaç adımda uygulanıyor. Bazı durumlarda da kirpikler kirpik bigudisine sarılıyor.

İlk aşamada geriye doğru yapıştırılmış kirpiklere mikro çubuklarla jel bir solüsyon sürülüyor ve yaklaşık 15-20 dakika kadar bekletiliyor. Bu aşamada, kirpiklerin tek tek ayrılması ve solüsyonun her bir kirpiğe eşit şekilde sürülmesi önemli. İkinci adımda kirpiğe başka bir solüsyon daha sürülüyor ve tekrar bekletiliyor. En son adımda da kirpiklere keratin yüklemesi ve renk veren bir solüsyon daha sürülerek kirpik liftingi uygulaması tamamlanıyor. İşlemin tamamı 45-60 dk arası sürüyor.

Kaş vitamini uygulaması da oldukça basittir. Herhangi bir acı yada ağrı hissedilmez ortalama 20-30 dakika süren basit bir işlemdir. Dermapen yardımı ve tek kullanımlık başlıklar ile zamanla küsen, seyrekleşen kıllara vitamin desteği verilir ve aynı zamanda güçsüz kıllar ustura yöntemi ile sertleştirilir. Kişiye göre değişen seans süreleri olan kaş vitamin uygulamalarında, ortalama üç ile beş seans önerilmektedir. Seanslar tamamlanıp tüm kıllar çıktıktan sonra ise şekillendirme yapılmaktadır.

Kaş vitamini işlem sırası aşağıdaki gibidir;

  • Öncelikle kaşta doldurulması gereken bölgeler yüz şekli, yapısı ve kişinin istekleri doğrultusunda belirlenir.
  • Sonrasında ise zayıf tüyler ustura yöntemiyle canlandırılır.
  • Kaş diplerine ve kıl köklerine vitamin karışımı ile hazırlanmış serumlar dermapen yardımıyla yüzeysel olarak uygulanır.
  • Kaş vitamini seansları 2’şer haftalık seanslar ile uygulanır. Bu sürenin sonunda da yapılan koruma seansları ile desteklenir.
  • Seanslar esnasında belirlenen şekilde kullanılmayacak olan kıllar temizlenmektedir,
  • Tüm seanslar bitip istenilen sonuca ulaşıldıktan sonra şekillendirme işlemi tekrarlanır.
  • Her seans toplamda yarım saat sürmektedir.

Kalıcı makyaj veya daha doğru ismiyle ‘’Micro Picmentation’’ mikro, steril ve tek kullanımlık bir iğne ile doğal ve mineral renklerin deri yüzeyinin hemen altına yerleştirilme işlemidir. Bu alerjik olmayan, ciltlerde özellikle yüz ve vücut kullanımı için özel üretilmiş olup, herhangi bir katkı maddesi içermez.Tamamiyle Organiktir doğaldır. Kalıcı makyajın dövme ile karıştırılmaması gerekir, Dövme ve kalıcı makyaj arasında hem teknik hemde malzeme farkı vardır, ama aynı şekilde uzun yıllar ciltte kalarak doğal görünümlerini korurlar.

Kalıcı Makyaj işlemi sayesinde kaş, göz çizgisi(eye liner) veya dudak kontürü şeklinde doğal cilt renginizle uyumlu renkler tercih edilerek hatların biraz daha düzgün ve belirgin olması amaçlanarak kalıcı makyaj uygulaması yapılır. Şekil bozuklukları giderilebilir. Böylece daha düzgün, bakımlı ve genç bir görünüm kazanılabilir.

Micro Pigmentasyon, halk arasındaki adı ile kalıcı makyaj,kalıcı kaş makyajı,kalıcı kaş kontürü,kalıcı göz makyajı,kalıcı eyeliner,kalıcı dudak kontürü,kalıcı göz makyajı,dövme kaş,kalıcı kaş,kalıcı dudak makyajı vs. gibi değişik isimlerle anılır. Uluslar arası adı Semi permanent make up, yani yarı kalıcıdır.Çünkü Kalıcı makyajın cilt yüzeyinde kalıcılığı kullanılan boya,teknik ve cilt yapısına göre 2 – 5 sene arasıdır.

Bu işlem kaşların arasındaki ve çevresindeki boşluklara kalıcı makyaj boyası ile kıl görünümlü çizgilerin yerleştirilmesi işlemidir. Yani aslında kaş kıllarınızın yanına, kaşlarınız ile aynı renkte ve aynı yönde kıllar çiziliyor. Bu çizim yapılırken kalıcı makyaj boyaları ile yapıldığından uzun süreli olarak kullanabiliyorsunuz. Cildin üst tabakasına çizilen bu kıl görünümlü çizgiler karşıdan bakan kişi tarafından ayırt edilemiyor.

İşlem Sonrası

En çok merak edilen şeylerden biriside budur. “Sonra nasıl bir görüntü olacak?” Eğer işlemi yaptıracağınız kişi profesyonel bir kalıcı makyaj sanatçısı ise, sonra ne olacağını baştan görebilirsiniz. İşleme başlamadan önce yüz şeklinize uygun olan tasarımın belirlenmesi gerekir. Burada sizi yönlendirecek olan uzmanın tavsiyeleri çok önemli. Hangi yüz tipine hangi kaş tasarımının çizileceği hassas bir konudur. İşin başlangıcında yanlış bir karar verilirse, sonrasında yapılan işlemler hep bu yanlışın üzerine devam edecektir. Bu sebeple tasarım önemli!